Intrare Site WST Arad
6mm .:. Airsoft & Milsim
Septembrie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar

Sibiu Septembrie 2013

In jos

Sibiu Septembrie 2013

Mesaj  BlacK WolF la data de Mier Iun 19 2013, 19:57

Intrebare scurta...ne bagam ? Daca DA ar trebui sa ne organizam un pic, poate vb.la sedinta, macar sa platim biletele
Info pe scurt din ce am citit :

Perioada de desfasurare a evenimentului este 20 – 22 Septambrie 2013

Calendar / orar:
Sosirea si check-in/crono vor incepe de vineri dimineata la ora 09:00, toate verificarile fiind inchise la ora 19:00
start-joc va fi vineri 20.09 la 21:00, jocul se va desfasura si pe timpul noptii, iar duminica dimineata 22.09 la ora 11:00 va fi stop-joc, cand va incepe plecarea din locatie.
Practic intervalul efectiv de joc este vineri 20.09 ora 21:00 – duminica 22.09 ora 11:00 (38 ore de joc).

Costul participarii
la event va fi 65 lei/persoana, pentru plata efectuata pana in 15.07.2013 si
85 lei / persoana, pentru plata intre 16.07.2013 si 31.08.2013 (data limita de efectuare a platii biletului)
incluzand organizare, o masa, 5 litri apa plata, asistenta medicala, toalete ecologice, recuzita, logistica etc.
In cazul in care din alte motive care nu privesc organizatorul, un participant a platit si nu poate sa ajunga la event, suma nu se returneaza. Inscrierile se vor incheia pe 31 august 2013.

Factiuni
In cadrul scenariului vor fi 2 mari factiuni (Armata Republicana si Rezistenta Monarhica), pentru interventii de echilibrare a jocului organizatorii vor actiona sub culorile unei a treia factiuni (Corpul Expeditionar International).
Emblemele factiunilor vor fi asigurate optional si contracost (10 lei/bucata); acestea vor fi realizate pe material textil si cu velcro(scai) pe spate.

Factiunile vor fi departajate IN FUNCTIE DE HEADGEAR, modalitatea de departajare fiind astfel accesibila tuturor participantilor.
ARMATA REPUBLICANA: OBLIGATORIU BOONIE-HAT sau CASCA! INTERZIS FACEPAINT! Permis orice camuflaj, recomandam culori deschise (ACU, desert, multicam) si full-gear.
REZISTENTA MONARHICA: OBLIGATORIU FACEPAINT! INTERZIS BOONIE-HAT sau CASCA! Permis orice camuflaj, recomandam culori inchise (woodland, flecktarn, negru etc.) si combinatii eclectice de echipament (forte de Rezistenta).
CORPUL EXPEDITIONAR INTERNATIONAL: banderole albastre

FPS Limit
0-110 m/s GREEN –MED 1m – Full auto
110-125 m/s BLUE – MED 7 m – Full auto
125-140 m/s YELOW – MED 15 m – Single fire [cam aici cred ca suntem majoritatea]
140-170 m/s RED – MED 25 m – Single fire (bolt-action or semi-auto with mechanical limitation or via mosfet, ONLY for AEG replicas of Barrett, SVD, M14 or other imitations of real-steel-semiauto-sniper rifles. NOT APPLICABLE for other AEG, e.g. that fall under typical DMR classification)
Random checks during game possible.

MID cap rule. AMMO rule
Due to fact that it’s a milsim event players may use only MID/LOW cap.
HI cap mags are not allowed. SAWs’ large capacity magazines are an exception, of course. Machine gun is a weapon that has front legs and appears like a machine gun. A DMR with drum mag is NOT A SAW. (Neither is a SMG with a drum mag…Wink
There is no limit to ammo carried in the field, BUT there is ABSOLUTELY NO MAG-REFILLING IN THE FIELD!

WST
WST

Number of posts : 99
Localizare : ARAD
Registration date : 26/02/2010

Sus In jos

Re: Sibiu Septembrie 2013

Mesaj  HappyGhost la data de Vin Iul 05 2013, 22:15

Suna atractiv.
Cred ca ar trebui sa ne intalnim pentru strangere de bani in vederea achizitionarii biletelor. Daca e ok pentru toata lumea, eu zic sa ne vedem miercuri la ora 20 la mine la birou. Daca vreti in alta parte, va rog sa postati...
BAFTA DELODELO!!
afro 

HappyGhost
Admin

Number of posts : 233
Localizare : Arad
Registration date : 08/07/2009

http://www.wstairsoftarad.ro

Sus In jos

Mesaj  HappyGhost la data de Dum Iul 14 2013, 22:47

Salutari!
Am facut rezervarile pentru urmatoarele persoane:
Tudor, Petre, Piticu, Ninja, Dani, Mini-Mi, Sergent si Sirbu. Raul si-a facut rezervare mai repede.
Bani pentru plata biletelor am primit de la Piticu, Petre, Tudor, Ninja, Dani si Raul.
Sirbu si Sergentu nu mi-au mai dat nici un semn de viata, deci, ei vor plati mai mult(85 lei).
Adresa de e-mail pentru confirmarea biletelor este pirvugabriel@gmail.com
Pentru diverse intrebari, va rog sa ma sunati....
Al vostru - Gabitza!!!!
afro 

HappyGhost
Admin

Sus In jos

Mesaj  ninja la data de Joi Iul 18 2013, 17:51

am eu o intrebare.ce sa-i dau la catzea sa aibe pofta de mancare? Very Happy Twisted Evil 
ninja
WST
WST

Number of posts : 284
Localizare : Sagu
Registration date : 16/01/2010

https://www.facebook.com/miclaus.alex1?ref=tn_tnmn

Sus In jos

Mesaj  HappyGhost la data de Lun Iul 22 2013, 09:15

Baga multe bile si ia-ti niste baterii bune!
Cat despre Overload 2013.......
Venom - achitat
Sirbu - achitat
BlackWolf - achitat
Semaca - achitat
Piticu - achitat
Sergent - achitat
Ninja - achitat
DarkFish - achitat
HappyGhost - achitat
Eu zic ca ar fi bine sa strangem si banii de combustibil mai din timp.

HappyGhost
Admin

Sus In jos

Mesaj  ninja la data de Joi Iul 25 2013, 18:21

astai o idee excelenta
ninja
WST